Ar galima išgydyti prostatitą

vyrų prostatito skausmas

Prostatitas yra labai dažna liga. Ir dažnai vyrai urologams užduoda klausimą "Ar galima išgydyti prostatitą? "

Į pirmuosius prostatito požymius vyrai retai žiūri rimtai. Jie yra švelnūs, o stipriosios lyties atstovai dažnai nori į juos nekreipti dėmesio. Lengvumas savo sveikatos atžvilgiu gali sukelti daug nepageidaujamų pasekmių. Kad to išvengtumėte, vyrams svarbu atidžiai stebėti savo sveikatą, o pilnametystėje po 25 metų būtina imtis prevencinių priemonių, kurios padės išvengti prostatito išsivystymo.

Svarbu žinoti pirmuosius ligos simptomus, išgirsti savo kūną ir, pastebėjus menkiausius pokyčius, nedelsiant susitarti su gydytoju. Ši liga neišnyks savaime, o atidėjus konsultaciją su specializuotu specialistu, problema gali tik pablogėti. Sergant prostatitu, vyras pradeda jausti problemas šlapinimosi metu. Daugeliui yra sutrikusi erekcija ir sumažėjęs lytinis potraukis. Jei nesinaudojate patyrusio gydytojo paslaugomis, beveik pusė atvejų galite susirgti viena iš nevaisingumo formų.

Jei prostatos liauka negali pagaminti reikiamo kiekio sekrecijos, dėl to sutrinka spermos judrumas. Žemiau aprašyti simptomai pasireiškia ne tik sergant prostatitu. Jie gali lydėti adenomą ar vėžį. Todėl svarbu atlikti išsamų tyrimą, po kurio tikslią diagnozę nustatys specializuotas gydytojas ir bus sukurtas individualus gydymo režimas.

Kokie yra pirmieji prostatito požymiai?

Prostatito formos gali būti skirtingos, tačiau vyrams simptomai yra vienodi.

Taigi, sergant liga, organizme įvyksta šie pagrindiniai pokyčiai:

 • dėl šlapimo kanalo suspaudimo šlapinimasis tampa sunkus;
 • šlapinimosi metu gali būti jaučiamas deginimo pojūtis, skausmas;
 • sumažėjusi potencija;
 • pagreitėjusi ejakuliacija;
 • erekcijos disfunkcija;
 • orgazmo susilpnėjimas.

Visi šie simptomai vyrams sukelia nerimą ir bendrą psichologinę depresiją. Taip yra dėl nerimo dėl Urogenitalinės sistemos problemų. Kai atsiranda bet kuris simptomas, net jei jis yra lengvas, svarbu nedelsiant kreiptis į gydytoją. Stresas, kurį vyras patiria dėl sveikatos problemų, yra papildomas organizmą silpninantis veiksnys. Tai labai apsunkina gydymą, kuris tampa progresuojančios depresijos būsenos priežastimi.

Daugelis vyrų, susidūrusių su liga, atsiduria savotiškame užburtame rate, iš kurio negali išeiti patys. Todėl kartu su tradicine terapija gydytojai skiria antidepresantus, kurie gali padėti psichiniam gydymo procesui ir pagreitinti atsigavimą.

Kas yra prostatitas?

Ši liga yra prostatos uždegimas. Šis organas dar vadinamas prostata. Vyrų reprodukciniams organams ši liauka yra nedidelė dalis. Jis yra aplink ir virš šlapimo pūslės kaklo. Vieta aplink šlapimo vamzdelį yra atsakinga už daugelį nemalonių ligos simptomų. Jei atsiranda uždegimas, liauka padidėja ir pradeda suspausti šlapimo takus. Tai sukelia vyrų sunkumus šlapinantis.

Pagrindinės prostatito priežastys yra šios:

 • turint didelį svorį ir sėdimą gyvenimo būdą, sutrinka dubens organų kraujotaka, o tai gali sukelti prostatos uždegimą;
 • infekcijos įsiskverbimas į organą sukelia jo uždegimą; dažniausiai prostatitas gali sukelti šlapimo takų infekcijas, rečiau - gripą, tonzilitą ir kt . ;
 • bakterijų įsiskverbimas į prostatą dėl nesaugių lytinių santykių;
 • mažo dubens audinių ir organų sužalojimai (ši liga laikoma profesionalia vairuotojams, kurių darbo grafikas yra susijęs su padidėjusia tarpvietės raumenų apkrova, taip pat vibracijomis ir drebėjimu);
 • mažas fizinis aktyvumas ir dažna hipotermija gali sukelti prostatos uždegimą;
 • hormoninės pusiausvyros sutrikimas ir lėtinės Urogenitalinės sistemos ligos;
 • nereguliarus lytinis gyvenimas;
 • šlapinimosi uždelsimas;
 • nutrauktas lytinis aktas.

Jei gyvenate sėslų gyvenimo būdą, labai nukenčia nervų, endokrininės ir širdies bei kraujagyslių sistemos. Dėl mažojo dubens arterijų kraujotakos sutrikimo atsiranda perkrova. Prostata pradeda patirti deguonies badą, o tai sukuria sąlygas patogeniniams mikroorganizmams daugintis. Tokie veiksniai negali tapti pagrindine prostatito priežastimi, tačiau sukuria palankias sąlygas infekcijai prasiskverbti į prostatos liauką.

Dažnai antrinės prostatos infekcijos priežastys yra tiesiosios žarnos ar šlaplės uždegimas. Infekcija didėja ir mažėja. Pirmuoju atveju mikrobai pakyla į prostatos liauką iš išorinės šlaplės angos. Antruoju atveju jie patenka į prostatą kartu su užkrėsto šlapimo srove.

Blogi įpročiai, sėslus gyvenimo būdas, nesveika mityba - visa tai neigiamai veikia imuninės sistemos būklę. Jei organizmo gynyba susilpnėja, jis tampa labai pažeidžiamas infekcijų ir bakterijų, o tai sukelia prostatos uždegimą.

Ar įmanoma savarankiškai išgydyti prostatitą?

Savarankiškas gydymas yra tai, ko jokiu būdu negalima vartoti, kai atsiranda prostatito simptomų. Be šiuolaikinės diagnostikos įrangos ir laboratorinių tyrimų neįmanoma nustatyti diagnozės. Tik urologas galės patikimai įvertinti klinikinį vaizdą. Savarankiškas gydymas ne tik neduos norimo rezultato, bet ir gali pabloginti situaciją.

Svarbu prisiminti, kad aukščiau aprašyti simptomai taip pat gali būti stebimi sergant adenoma, taip pat onkologija. Todėl diagnozė taip pat būtina norint pašalinti šias pavojingas ligas. Svarbu laiku apsilankyti pas gydytoją ir gydytis pagal jo rekomendacijas. Tik šis požiūris leis jums atsikratyti problemos ir išvengti jos pavojingų pasekmių sveikatai.

Svarbu stebėti ir rūpintis savo sveikata. Gydytojai visada pasiruošę padėti, svarbu tiesiog susitarti ir gauti patarimą. Šiuolaikinė medicina turi metodų, kaip gydyti uždegiminį prostatos liaukos procesą. Kuo greičiau ieškosite kvalifikuotos pagalbos, tuo greičiau pasveiksite.

Prostatitas gydomas kompleksiškai, naudojant įvairius vaistus. Gydymo režimas parenkamas individualiai, atsižvelgiant į klinikinį vaizdą ir amžių. Todėl negalima išsiversti nesikreipus į medicinos centrą, negali būti nė kalbos apie jokius liaudies metodus, taip pat apie savigydą.

Prostatito tipai

Pirmiausia reikia suprasti, kad liga gali pasireikšti dviem būdais: ūminiu ir lėtiniu. Pirmuoju atveju galimas bendras negalavimas, temperatūros padidėjimas. Pacientai pradeda jausti ryškų skausmą tarpvietėje, taip pat kirkšnies srityje. Jausmą galima sustiprinti tuštinantis ir šlapinantis.

Yra dirglumas ir padidėjęs jaudrumas. Taip yra dėl dažno noro naudotis tualetu ir nepakankamo palengvėjimo, nes šlapimo pūslė nėra visiškai ištuštinta.

Lėtinė ligos forma tęsiasi be ryškių simptomų. Daugelis pacientų nekreipia dėmesio į esamą nedidelį diskomfortą, neskuba kreiptis į gydytoją. Abiem ligos formoms būdingas visiškai skirtingas požiūris į gydymą.

Daugelis vyrų, pajutę sveikatos pablogėjimą, nenori to pripažinti sau ir kreiptis į gydytojus, kai problema tampa rimta ir ryški. Lėtinėje ligos stadijoje skausmas nėra stiprus ir praeina gana greitai. Nuovargis bet kuriuo atveju atsiranda kūno silpnėjimo fone, tačiau daugelis tai sieja su poilsio trūkumu. Svarbu kasmet atlikti profilaktinius tyrimus, kurių metu specialistai ankstyvose stadijose galės nustatyti pavojingą ligą. Tai leis nedelsiant pradėti gydymą.

Lėtinėje formoje pasikeičia seksualinis gyvenimas, sumažėja emocijų ryškumas sekso metu, sutrumpėja lytinių santykių laikas. Šlapime atsiranda baltų dribsnių, kuriuos galima pamatyti plika akimi. Ryte galima išsilieti iš šlaplės.

Jei ūminė ligos stadija šiuolaikinei medicinai yra lengvai įveikiama, tada lėtinės formos gydymas gali būti gerokai atidėtas. Laiku pradėjus gydymą, liga nesukels rimtų pasekmių seksualiniame gyvenime.

Kiek laiko gydomas prostatitas?

Daugumą vyrų domina klausimas, kiek laiko užtruks gydymas. Tačiau to iš anksto numatyti neįmanoma. Viskas priklauso nuo klinikinio vaizdo, gydymo savalaikiškumo ir individualių organizmo savybių. Jei griežtai laikysitės visų gydančio specialisto rekomendacijų, galite susidoroti su problema ir grįžti į įprastą gyvenimą. Jokiu būdu nėra svarbu savarankiškai gydytis ir nedelsiant kreiptis į kvalifikuotą pagalbą. Ūminės formos simptomus galima palengvinti per trumpą laiką, pašalinant skausmą ir diskomfortą.

Kur skauda prostatitą

Kaip jau minėta, vyrams vykstant šiam uždegiminiam procesui, atsiranda skausmas tarpvietėje ir kirkšnyje. Be to, pacientai gali jausti deginimo pojūtį šlaplėje ir apatinėje nugaros dalyje. Kai tuštinatės ir šlapinatės, šie pojūčiai gali labai sustiprėti. Bet kokiu atveju diagnozę gali atlikti tik specialistas. Bet kokie simptomai yra tik priežastis manyti, kad yra kokia nors liga. Be išsamios diagnozės joks specialistas neprisiims atsakomybės už diagnozę ir gydymą.

Kas gydo prostatitą?

Šios sudėtingos įprastos ligos gydymą atlieka urologai. Urologai turi šiuolaikinius metodus, kurie leidžia tiksliai diagnozuoti ligą ir paskirti veiksmingą gydymą. Priklausomai nuo prostatos uždegimo priežasčių. Atsižvelgiant į gydymo metu vykstančius pokyčius, galima koreguoti iš pradžių paskirtą režimą.

Kaip apibrėžti prostatitą?

Neįmanoma savarankiškai nustatyti prostatito. Jei atsiranda pirmiau minėti simptomai, galima tik įtarti ligą. Svarbu nedelsiant kreiptis į gydytoją. Atsižvelgdamas į esamus simptomus, gydytojas paskirs daugybę tyrimų, kurių rezultatai padės jam susidaryti tikslų vaizdą ir padaryti vienintelę teisingą išvadą apie tam tikros ligos buvimą.

Norint tiksliai diagnozuoti šiuolaikinę mediciną, naudojami šie diagnostikos tyrimai:

 • palpacija - fizinis tyrimas, suteikiantis galimybę nustatyti liaukos dydį;
 • ultragarsinis tyrimas, kuris atliekamas tiesiojoje žarnoje per tiesiąją žarną, naudojant specialų jutiklį;
 • tepinėlis iš šlaplės, kuris leidžia ištirti liaukos sekreciją, nustatyti bakterijų buvimą;
 • bendroji šlapimo analizė;
 • ejakuliato tyrimai;
 • prostatos ląstelių gaminamo specialaus baltymo, vadinamo PSA, lygio nustatymas;
 • bakteriologinis ir citologinis šlapimo tyrimas;
 • cistoskopija - diagnozė, kuri naudojama griežtai dėl medicininių priežasčių ir naudojama, jei tikimasi chirurginės intervencijos;
 • urodinaminis tyrimas ir kt.

Žinoma, visų tipų diagnostika nenaudojama vienu metu. Urologai, atsižvelgdami į klinikinį vaizdą, nurodo keletą išvardytų. Bet kokiu atveju gydantis gydytojas turi kuo patikimiau susidaryti vaizdą apie tai, kas vyksta. Tik surinkęs anamnezę ir atlikęs tyrimus jis turės reikiamus duomenis, kad galėtų paskirti veiksmingą gydymą ir padėti pacientui įveikti pavojingą negalavimą.

Aukščiau pateiktą diagnostikos metodų sąrašą galima ne tik sumažinti, bet ir padidinti. Viskas priklauso nuo gydytojo poreikių ir įtarimų, kuriuos jis turi dėl vykstančių simptomų. Šiandien yra daug prostatos uždegimo gydymo būdų. Visi jie tinka tam tikram klinikiniam vaizdui ir, tinkamai pasirinkus, yra veiksmingi.

Svarbu pasikonsultuoti su patyrusiu urologu, kuris dirba medicinos centre, galinčiame atlikti visus diagnostinius tyrimus. Tai lemia ne tik patogumas pacientams, bet ir informacijos perdavimo greitis bei komandos darbo nuoseklumas. Tarp vaistų, plačiai naudojamų prostatos liaukos uždegiminiam procesui gydyti, galima išskirti skausmą malšinančius vaistus, antibiotikus, būtinus bakterinei ligos formai. Taip pat naudojami vaistai, kurie gali sumažinti prostatos edemą ir daugelis kitų.

Tik kompleksinė terapija, kurią siūlo gydantis gydytojas, leis pasiekti norimą rezultatą ir išvengti įvairių komplikacijų. Kreipkitės į šiuolaikinius medicinos centrus, ypač atidžiai stebėkite savo sveikatą, nepamirškite apie profilaktinių tyrimų svarbą. Tai vienintelis būdas išlaikyti sveikatą daugelį metų ir užkirsti kelią įvairių ligų vystymuisi.