Pagrindiniai vaistai vyrų prostatitui gydyti

Prostatitas vyrui

Šiandien prostatitas yra labai dažna liga tarp vidutinio amžiaus vyrų. Viso pasaulio mokslininkams nepavyko rasti tikrosios šio negalavimo atsiradimo priežasties, tačiau jie padarė vieną modelį. Dažniausiai prostatitu serga žmonės, kurių artimieji giminaičiai sirgo panašia liga. Žemiau yra keletas efektyviausių vaistų, vartojamų prostatitui gydyti. Tačiau nepamirškite, kad pradėti gydyti ligą reikia tik pasitarus su urologu.


Antibiotikai

Antibakterinių vaistų vartojimas prostatito gydymui šiuo metu laikomas efektyviausiu metodu. Jų nauda buvo įrodyta per daugelį metų praktikos. Šie vaistai yra labai įvairūs, o tai savo ruožtu leidžia gydančiam gydytojui pasirinkti vaistus, atsižvelgiant į prostatito tipą. Šių vaistų poveikis yra tas, kad jie visiškai sunaikina kenksmingus mikroorganizmus, kurie sukelia uždegimą.

Kitas svarbus tokių vaistų vartojimo privalumas yra tas, kad antibakteriniai komponentai gali kauptis prostatos liaukos audiniuose ir taip padidinti jų koncentraciją žmogaus kraujyje. Efektyviam lėtinio prostatito gydymui gydytojai vartoja fluorochinolonų grupės vaistus.

Antibakterinių vaistų vartojimo kursas trunka maždaug nuo 4 iki 12 savaičių. Tačiau nepamirškite, kad pirmiausia turite nustatyti simptomus, o gydymas antibakteriniais vaistais bus daug efektyvesnis.

Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo

Be prostatito priežasčių pašalinimo, gydant šią ligą yra ir kitų iššūkių. Juk sergantis vyras nuolat patiria nemalonų skausmą kirkšnies srityje. Jei šie pojūčiai tampa tiesiog nepakenčiami, jam paskirta vartoti nesteroidinius priešuždegiminius vaistus, kurie pasižymi puikiu analgetikų spektru. Paprastai jie vartojami kaip tabletės ar išangės žvakutės.

Spazmolitikai

Nepakeliamą skausmą kirkšnies srityje gali sukelti ne tik uždegiminiai procesai, bet ir tarpvietės raumenų spazmai. Su šiais simptomais vaistai, galintys atpalaiduoti atitinkamas raumenų grupes, bus veiksmingesni. Tai gali būti ir raumenis atpalaiduojantys, ir antispazminiai vaistai.

Alfa blokatoriai

Esant ryškioms šlapinimosi problemoms, gali padėti vadinamieji alfa adrenoblokatoriai. Jie padės paveikti lygiuosius raumenis, esančius šlapimo pūslės sienelėje ir prostatos liaukoje. Paprastai 6 mėnesių šių vaistų vartojimo kursą skiria urologas. Jie padeda normalizuoti šlapimo nutekėjimą ir pagerina sekrecijos išsiskyrimą iš pačios prostatos.